Η ομάδα του Λεβαδειακού

Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

Άτυχος ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Ήττα 2-1 από τον Άρη στις καθυστερήσεις

Για ακόμη ένα παχνίδι ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ στάθηκε άτυχος και δεν κατάφερε τον σκόπό του για ένα θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά στη Θεσσαλονίκη. Απέναντι στον Άρη ξεκίνησε περίφημα η ομάδα και ευτύχησε να προηγηθεί στο 5' με απίστευτο γκολ του Σουμπίνιο, ο οποίος βρίσκει τα πατήματά του και θα βοηθήσει την ομάδα. Από εκεί και πέρα ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ μοιραία, ίσως και από φόβο, ίσως και από τον ενθουσιασμό για το υπέρ του αποτέλεσμα κλείστηκε στην άμυνά του με αποτέλεσμα ο Άρης να επιτίθεται σωρηδόν. Το ημίχρονο έκλεισε με 0-1, ενώ στην επανάληψη ο Άρης πέτυχε γρήγορο γκολ με τον Καστίγιο από ολιγωρία της άμυνάς μας και τραγικό λάθος των Τομάς - Κυριακίδη, οί οποίοι ο ένας έριχνε τις ευθύνες στν άλλο. Ο Κυριακίδης για μια ακόμη φορά ήταν ο κορυφαίος του ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ, όμως στο πρώτο γκολ έπρεπε με δύναμη να αντιδράσει και να διώξει την μπάλα. Η εντύπωση που έμεινε ήταν ότι εάν ο Άρης δεν ισοφάριζε τόσο νωρίς θα έχανε και το παιχνίδι. Από εκεί και πέρα εξελίχθηκε το παιχνίδι σε επιθετικό μονόλογο του Άρη και ενώ όλα έδιχναν ότι θα τελείωνε 1-1, αφού ο Άρης είναι ομάδα μετριότατη φέτος με ανύπαρκτους επιθετικούς στο 88' στην αναμπουμπούλα μια δήθεν ευκαιρίας του Άρη ο Καστίγιο και πάλι έκανε το τελικό 2-1. Στο 92΄ο Λισγάρας σε εκτέλεση φάουλ του Φαβάλι με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια, χάνοντας μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση
Οι συνθέσεις:
ΑΡΗΣ (Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Καζναφέρης, Καπετάνος (46' Τριανταφυλλάκος, 90'+3 Κανούλας), Φατί, Ουμπίδες, Μίτσελ, Καστίγιο (90'+1 Κατίδης), Ακόστα
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Παράσχος): Κυριακίδης, Μεντί, Σουμπίνιο (72' Πόποβιτς), Βασιλείου (85' Βιάνα), Ζησόπουλος, Κοιλιάρας (61' Ναπολεόνι), Κόρμπος, Τομάς, Φαβάλι, Λισγάρας, Μουλόπουλος