Η ομάδα του Λεβαδειακού

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

0:0 ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ με τον Πανιώνιο

Έμεινε τελικά στο 0:0 ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο στη Λειβαδιά χθες. Το παιχνίδι ήταν ουσιαστικά ένα επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, οι οποίοι στο α΄ ημίχρονο έχασαν μοναδικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Δοκάρι με τον Φαβάλι και δύο μοναδικά τε-α-τετ του Ζουρούδη με τον Ελευθερόπουλο, σημάδεψαν το παιχνίδι. Στο β' ημίχρονο ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ έχασε και πάλι ευκαιρίες και το παιχνίδι μετά το 70' περιορίστηκε στο κέντρο, αφού και οι δύο ομάδες δεν ήθελαν επ' ουδενί να ανοιχθούν και να δεχθούν κάποιο γκολ.
Συμπερασματικά ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ήταν καταφανώς καλύτερος και έπρεπε να κερδίσει.
Τηρήθηκε η προϊστορία που λέει ότι ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ δεν χάνει στην έδρα του από τον Πανιώνιο.
Επίσης έγινε φανερό ότι η ομάδα πρέπει να ενισχυθεί στη θέση του σέντερ φορ και ήδη η διοίκηση κινείται προς τούτο.